KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 8271518
*
nr 827 1518
Väggrelief
keramik, 1920-tal, 25x29
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2013
kl 20:28:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 09:35:14
1
150 kr
20/5 20:15:38
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 827 1518
Väggrelief
keramik, 1920-tal, 25x29
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 09:35:14 | 1 | 150 kr |
20/5 20:15:38 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56